Biologiczna ochrona roślin i trzmiele - Agroconsult.pl

Biologiczna ochrona roślin (i trzmiele)

Biologiczna ochrona roślin stosowana jest głównie w ochronie upraw warzyw i roślin ozdobnych pod osłonami a a także w odkrytym gruncie. Znacząco ogranicza zużycie chemicznych środków ochrony  wpływając dodatnio na jakość plonu, organizację produkcji i komfort pracy. Jest bezpieczna dla konsumentów i środowiska.   MIRIPAK, Macrolophus caliginosus Drapieżny owad podstawowy gatunek (stosowany w Biologicznej ochrony roślin)do kontroli mączlika szklarniowego, który jest aktywnym drapieżnikiem, poszukującym wszystkich stadiów rozwojowych i gatunków mączlika szklarniowego (Trialeurodes vaporariorum) i innych szkodników.
FITOPAK, Phytoseiulus persimilis Drapieżny pajęczak używany na całym świecie do kontroli biologicznej przędziorka (Tetranychus urticae) przy uprawach różnych warzyw i uprawach roślin ozdobnych pod osłonami i w odkrytym gruncie.
LEVIPAK, Orius Laevigatus Najbardziej efektywny drapieżnik do zwalczania Frankliniella occidentalis i innych wciornastków, używany od wielu lat w uprawach różnych warzyw i uprawach roślin ozdobnych pod osłonami oraz w odkrytym gruncie.
DIGLIPAK, Diglyphus isaea Osa pasożytnicza pospolita w rejonie śródziemnomorskim, ale bardzo efektywna we wszystkich innych regionach klimatycznych pod osłonami, stosowana specjalnie do kontroli miniarki. Używana w uprawach warzyw i roślin ozdobnych.
MUNDUPAK, Eretmocerus mundus Używany do ochrony różnych roślin, w szczególności pomidorów, papryki i ogórka przed mącznikiem szklarniowym, a szczególnie Bemisia tabaci, w wysokich temperaturach.
ENPAK, Encarsia formosa Bardzo efektywny pasożyt mączlika, używany szczególnie w uprawach pomidora do długookresowej kontroli populacji szkodnika w różnych warunkach. Wspomaga działanie Macrolophus’a.
APHIDIPAK, Aphidius colemani Pasożytnicza osa stosowana w kontroli mszyc, w szczególności Aphis gossypii w różnych uprawach.
AMBILIPAK, Ambyseius cucumeris Mały, pasożytniczy pajęczak, aktywny drapieżnik różnych gatunków wciornasktków, specjalnie polecany do długoterminowej ochrony różnych upraw.
CRISOPAK, Chrysoperla carnea Pospolity drapieżnik w stadium larwalnym niszczy mszyce i inne szkodniki. Szczególnie skuteczny przeciwko Macrosiphum spp. I Myzus spp. Na truskawkach, papryce i innych roślinach pod osłonami i w odkrytym gruncie.
NEMATOP Gatunek pasożytniczych nicieni bardzo efektywny w biologicznej kontroli różnych szkodników w różnorodnych podłożach. Preparat używany przeciwko pędrakom w różnych uprawach ogrodniczych, szczególnie roślin ozdobnych i truskawkach.
NEMATOP Gatunek pasożytniczych nicieni bardzo efektywny w biologicznej kontroli różnych szkodników w różnorodnych podłożach. Preparat stosowany w zwalczaniu ziemiórki, szczególnie przy produkcji rozsady.