Biologiczna ochrona roślin i trzmiele - Agroconsult.pl

Biologiczna ochrona roślin (i trzmiele)

Biologiczna ochrona roślin stosowana jest głównie w ochronie upraw warzyw i roślin ozdobnych pod osłonami a a także w odkrytym gruncie. Znacząco ogranicza zużycie chemicznych środków ochrony  wpływając dodatnio na jakość plonu, organizację produkcji i komfort pracy. Jest bezpieczna dla konsumentów i środowiska.   MIRIPAK, Macrolophus caliginosus Drapieżny owad podstawowy gatunek (stosowany w Biologicznej ochrony roślin)do kontroli mączlika szklarniowego, który jest aktywnym drapieżnikiem, poszukującym wszystkich stadiów rozwojowych i gatunków mączlika szklarniowego (Trialeurodes vaporariorum) i innych szkodników.
FITOPAK, Phytoseiulus persimilis Drapieżny pajęczak używany na całym świecie do kontroli biologicznej przędziorka (Tetranychus urticae) przy uprawach różnych warzyw i uprawach roślin ozdobnych pod osłonami i w odkrytym gruncie.
LEVIPAK, Orius Laevigatus Najbardziej efektywny drapieżnik do zwalczania Frankliniella occidentalis i innych wciornastków, używany od wielu lat w uprawach różnych warzyw i uprawach roślin ozdobnych pod osłonami oraz w odkrytym gruncie.
DIGLIPAK, Diglyphus isaea Osa pasożytnicza pospolita w rejonie śródziemnomorskim, ale bardzo efektywna we wszystkich innych regionach klimatycznych pod osłonami, stosowana specjalnie do kontroli miniarki. Używana w uprawach warzyw i roślin ozdobnych.
MUNDUPAK, Eretmocerus mundus Używany do ochrony różnych roślin, w szczególności pomidorów, papryki i ogórka przed mącznikiem szklarniowym, a szczególnie Bemisia tabaci, w wysokich temperaturach.
ENPAK, Encarsia formosa Bardzo efektywny pasożyt mączlika, używany szczególnie w uprawach pomidora do długookresowej kontroli populacji szkodnika w różnych warunkach. Wspomaga działanie Macrolophus’a.
APHIDIPAK, Aphidius colemani Pasożytnicza osa stosowana w kontroli mszyc, w szczególności Aphis gossypii w różnych uprawach.
AMBILIPAK, Ambyseius cucumeris Mały, pasożytniczy pajęczak, aktywny drapieżnik różnych gatunków wciornasktków, specjalnie polecany do długoterminowej ochrony różnych upraw.
CRISOPAK, Chrysoperla carnea Pospolity drapieżnik w stadium larwalnym niszczy mszyce i inne szkodniki. Szczególnie skuteczny przeciwko Macrosiphum spp. I Myzus spp. Na truskawkach, papryce i innych roślinach pod osłonami i w odkrytym gruncie.
NEMASYS L i H, Heterorhabditis bacteriophora Gatunek pasożytniczych nicieni bardzo efektywny w biologicznej kontroli różnych szkodników w różnorodnych podłożach. Preparat używany przeciwko pędrakom w różnych uprawach ogrodniczych, szczególnie roślin ozdobnych i truskawkach.
NEMASYS Steinernema feltiae Gatunek pasożytniczych nicieni bardzo efektywny w biologicznej kontroli różnych szkodników w różnorodnych podłożach. Preparat stosowany w zwalczaniu ziemiórki, szczególnie przy produkcji rozsady.
NEMASLUG  Phasmarhabditis hermaphrodita
Pasożytnicze nicienie do kontroli populacji ślimaków bez skorupkowych. Biologiczna ochrona roślin to nie tylko owady (i nicienie)  pożyteczne proszę pamiętać szczególnie o tablicach lepowych żółtych, niebieskich (i czarnych – do kontroli Tuta absoluta!) Biologiczna ochrona roślin jest tania w zastosowaniu jeżeli wprowadzamy wszystkie zalecane organizmy pożyteczne bardzo wcześnie jak tylko pojawia się problem (np. wprowadzamy Encarsia gdy odłowimy jednego mączlika szklarniowego). Wtedy ochrona jest efektywnw. Biologiczna ochrona roślin wymaga stosowania jedynie dopuszczonych środków ochrony inaczej wyniszczymy populację owadów pożytecznych i efekty są znikome. Strona producenta (firmy Bioplanet) “preparatów” z owadami pożytecznymi Strona producenta Nemasys/Nemaslug – BASF