Ochrona biologiczna – owady pożyteczne - Agroconsult.pl

Ochrona biologiczna

Ochrona biologiczna roślin stosowana jest głównie w ochronie upraw warzyw i roślin ozdobnych pod osłonami a także w odkrytym gruncie. Znacząco ogranicza zużycie chemicznych środków ochrony  wpływając dodatnio na jakość plonu, organizację produkcji i komfort pracy. Jest bezpieczna dla konsumentów i środowiska.

Ochrona biologiczna – to głównie produkty zawierające owady lub nicienie pożyteczne

Ochrona biologiczna - Macrolophus

Ochrona biologiczna – Macrolophus

Ochrona biologiczna na przędziorka

Ochrona biologiczna na przędziorka Phytoseiulus

 

MIRIPAK, Macrolophus caliginosus
Drapieżny owad do kontroli mączlika szklarniowego, który jest aktywnym drapieżnikiem, poszukującym wszystkich stadiów rozwojowych i gatunków mączlika szklarniowego (Trialeurodes vaporariorum) i innych szkodników.

FITOPAK, Phytoseiulus persimilis
Drapieżny pajęczak używany na całym świecie do kontroli biologicznej przędziorka (Tetranychus urticae) przy uprawach różnych warzyw i uprawach roślin ozdobnych pod osłonami i w odkrytym gruncie.

 

 

LEVIPAK, Orius Laevigatus
Najbardziej efektywny drapieżnik do zwalczania Frankliniella occidentalis i innych wciornastków, używany od wielu lat w uprawach różnych warzyw i uprawach roślin ozdobnych pod osłonami oraz w odkrytym gruncie.

 

DIGLIPAK, Diglyphus isaea
Osa pasożytnicza pospolita w rejonie śródziemnomorskim, ale bardzo efektywna we wszystkich innych regionach klimatycznych pod osłonami, stosowana specjalnie do kontroli miniarki. Używana w uprawach warzyw i roślin ozdobnych.

 

 

MUNDUPAK, Eretmocerus mundus
Używany do ochrony różnych roślin, w szczególności pomidorów, papryki i ogórka przed mącznikiem szklarniowym, a szczególnie Bemisia tabaci, w wysokich temperaturach.

 

Ochrona biologiczna Encarsia formosa

Ochrona biologiczna Encarsia formosa


ENPAK, Encarsia formosa

Bardzo efektywny pasożyt mączlika, używany szczególnie w uprawach pomidora do długookresowej kontroli populacji szkodnika w różnych warunkach. Wspomaga działanie Macrolophus’a.

APHIDIPAK, Aphidius colemani
Pasożytnicza osa stosowana w kontroli mszyc, w szczególności Aphis gossypii w różnych uprawach.

AMBILIPAK, Ambyseius cucumeris
Mały, pasożytniczy pajęczak, aktywny drapieżnik różnych gatunków wciornastków, specjalnie polecany do długoterminowej ochrony różnych upraw.

 

CRISOPAK, Chrysoperla carnea
Pospolity drapieżnik w stadium larwalnym niszczy mszyce i inne szkodniki. Szczególnie skuteczny przeciwko Macrosiphum spp. i Myzus spp. Na truskawkach, papryce i innych roślinach pod osłonami i w odkrytym gruncie.

NEMASYS G, Heterorhabditis bacteriophora
Gatunek pasożytniczych nicieni bardzo efektywny w biologicznej kontroli różnych szkodników w różnorodnych podłożach. Preparat używany przeciwko pędrakom w różnych uprawach ogrodniczych, szczególnie roślin ozdobnych i truskawkach.

 

Ochrona biologiczna Zwalczanie ślimaków Nemaslug naturalny preparat nicieniowy

Ochrona biologiczna Zwalczanie ślimaków Nemaslug – naturalny


NEMASLUG

Gatunek pasożytniczych nicieni bardzo efektywny w biologicznej kontroli różnych szkodników w różnorodnych podłożach. Preparat stosowany w zwalczaniu ślimaków bez skorupkowych (pomrowniki) i skorupkowych, szczególnie przy produkcji rozsady i uprawie sałaty (oraz w ogrodach działkowych) /preparat jest dostępny w określonych porach roku/

NEMASYS, Steinernema feltiae 
Gatunek pasożytniczych nicieni bardzo efektywny w biologicznej kontroli różnych szkodników w różnorodnych podłożach. Preparat stosowany w zwalczaniu ziemiórki, szczególnie przy produkcji rozsady.

 

Ochrona biologiczna jest jedną z najskuteczniejszych metod ochrony roślin.

Jeśli potrzebujesz inne owady z oferty prosimy o kontakt z nami. 22 22 408 01

 Biologiczna ochrona roślin w internecie