Rozsada pomidorów kwitnąca!

Rozsada pomidorów – sezon 2016/2017

Jak co roku również i w tym sezonie rozpoczęły się dostawy rozsad pomidorów do uprawa wczesnych i bardzo wczesnych dla polskich producentów “szklarniowych”.

Rozsada pomidorów z Finlandii w dniu dostawy 31 październik 2016

Rozsada pomidorów z Finlandii w dniu dostawy 31 październik 2016

Rozsada pomidorów z Finlandii w dniu dostawy 5 listopad 2016

Rozsada pomidorów z Finlandii w dniu dostawy 5 listopad 2016

Pierwsza rozsada pomidorów była dostarczana już w końcu października / początku listopada.

Rośliny są bardzo mocne, już w dniu dostawy mają rozwinięte (otwarte!) kwiaty na pierwszym gronie.

Nasze rośliny pochodzą z Finlandii i są bardzo dobrze rozwinięte. O stopniu zaawansowania może świadczyć również wielkość owoców 4-5 cm  na pierwszych gronach zdjęcie wykonano 25 listopada, 28 dni po dostawie, oraz również i to że nasi klienci zamawiają dostawy trzmieli na ten sam dzień w którym przychodzi kwitnąca sadzonka!

Rozsada pomidorów z Finlandii 28 dni po dostawie -28 listopad 2016

Rozsada pomidorów z Finlandii 28 dni po dostawie -28 listopad 2016

Nasza rozsada pomidorów mimo bardzo dużego stopnia zaawansowania nie jest przerośnięta (wyciągnięta). Rośliny są bardzo mocne, silne o długości 55-65 cm. Jest to zasługa doskonałych warunków wzrostu dla roślin. Obiekt w którym produkuje się rozsadę jest nadal najnowocześniejszym obiektem w Europie.

Produkcja rozsady odbywa się na całkowicie zamkniętym obiekcie w trybie automatycznym, gdzie nie ma dostępu żaden pracownik. Finlandia jest nadal krajem wolnym od bakterioz i pepino a dzięki surowemu klimatowi i izolacji przestrzennej rozsady są wolne od chorób i szkodników. Dla jeszcze większej pewności, że rośliny będą wolne od szkodników już w trakcje produkcji rozsady wprowadzana jest biologiczna ochrona roślin (Macrolophus i Phytoseiulus) a stała, co tygodniowa, kontrola prowadzona przez, fińską Państwową Inspekcję Ochrony Roślin, jest dodatkowym gwarantem zdrowotności.

Rozsada pomidorów z Finlandii 28 dni po dostawie -28 listopad 2016 zaczyna kwitnąć 4 grono!

Rozsada pomidorów z Finlandii 28 dni po dostawie -28 listopad 2016, zaczyna kwitnąć 4 grono!

Kwitnienie w tempie jedno grono na tydzień jest wręcz modelowym tempem wzrostu (mimo niedoborów światła w naszym klimacie) i świadczy o sile i energii rozsady.

Tak dobrej jakości rozsada gwarantuje szybki start pomidorów nawet w naszych słabych warunkach świetlnych. Rośliny nie cierpią tak bardzo jak przy słabo zaawansowanej rozsadzie, nie zrzucają gron. a kwiaty rozwijają się prawidłowo. Efektem tego są 4-5 cm  owoce już po czterech tygodniach od wprowadzenia rozsady do szklarni.

Rozsada pomidorów z Finlandii jest nadal nieosiągalnym szczytem jakości dla producentów rozsad w Europie. Jak do tej pory, według nas i naszych klientów opinii, żaden z zachodnich oraz krajowych producentów rozsad, nie może pochwalić się tak dobrą i co najważniejsze powtarzalną jakością rozsady pomidora.

Ostatnie transporty rozsady pomidorów z Finlandii w tym sezonie przyjadą do Polski na początku lutego 2017.

Cena rozsady nie odbiega od cen krajowych a elastyczne warunki płatności dodatkowo zachęcają do zakupów.

Taki stopień zaawansowania odpowiada roślinom aż 65-70 dniowym w systemie rozsady “holenderskiej”, i w porównaniu do typowej sadzonki z gronem “lupowym – 45 dniowym” pozwala na oszczędności na opale oraz zwykle przyspiesza zbiory o 4 do nawet 8 tygodni!

O zaufaniu i jakości rozsady świadczy również to, że już zwykle w lutym-marcu wszystkie dostępne terminy są zarezerwowane i opłacone na sezon następny. Zapraszamy do współpracy!

NOTA PRAWNA Materiały umieszczone na tym portalu objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a właścicielem ich autorskich praw majątkowych jest firma Agroconsult z siedzibą w Serocku.

Dane kontaktowe:

AGROCONSULT
Ul. Sienkiewicza 10
05-140 Serock

Zadzwoń:

22 22 40 801

Napisz:

biuro@agroconsult.pl