Biologiczna ochrona roślin itd.

Biologiczna ochrona roślin Posiadamy pełną ofertę produktów do produkcji pod osłonami w tym:  maty kokosowe, preparaty do biologicznej ochrony roślin, owady pożyteczne, trzmiele, nawozy i biostymulatory. Proponujemy sprawdzone jakościowo produkty o bardzo wysokiej jakości i przystępnych cenach. Od 2005 roku oferujemy również najwyższej jakości rozsady warzyw szklarniowych z Finlandii.

Biologiczna ochrona - Macrolophus pygmaeus

Biologiczna ochrona – Macrolophus pygmaeus

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji, aby pomóc i pokierować waszymi uprawami. Wykonujemy zalecenia nawozowe dla naszych klientów. Masz problem, jakieś wątpliwości, zadzwoń, umów się na bezpłatną wizytę specjalisty. Biologiczna ochrona pomidora

Biologiczna ochrona roślin jeśli jest wprowadzana i stosowana zgodnie z zaleceniami jest bardzo skuteczna.

Szczególnie zwalczanie tak uciążliwych i odpornych szkodników upraw jak mączlik szklarniowy, mączlik ostroskrzydły, przędziorek czy wciornastek powinno się prowadzić z uwzględnieniem produktów biologicznych i owadów pożytecznych. Ponieważ większość szkodników jest już całkowicie odporna na dostępne legalnie środki ochrony (a coraz częściej też na środki sprowadzane i stosowane w ochronie roślin ale z punktu widzenia prawa całkowicie nielegalnie), jak również w związku ze stałą tendencją ograniczania ilości substancji aktywnych (a zatem i dostępnych preparatów chemicznych) biologiczna ochrona bywa często jedynym ratunkiem i jedyną możliwością prawidłowej ochrony upraw warzyw i kwiatów.

Biologiczna ochrona roślin trzmiele do szklarni

Biologiczna ochrona roślin trzmiele do szklarni

Jeśli prawidłowo stosujemy preparaty biologiczne (pożyteczne organizmy) to ochrona biologiczna nie jest wcale droższa niż ochrona z użyciem chemii. Aby prawidłowo stosować ochronę biologiczną należy jednak przestrzegać kilku zasad: przed wprowadzeniem owadów pożytecznych trzeba pamiętać aby nie używać Wertimec-u, Talstar-u, Confidor-u. Po użyciu tych produktów nie można wprowadzać owadów pożytecznych przez minimum 5-6 tygodni. Inne produkty, które były używane sprawdzamy w aktualnym programie ochrony roślin czy są dopuszczone /kompatybilne/ z produktami biologicznymi. Należy pamiętać, że jest wiele preparatów chemicznych, które możemy stosować już po wprowadzeniu „biologii” dotyczy to na przykład prawie wszystkich fungicydów, tak więc nie należy się obawiać że opanujemy szkodniki a uprawę zniszczy np. szara pleśń czy mączniak. Oczywiście obowiązuje jedna generalna zasada im wcześniej i więcej wprowadzimy organizmów pożytecznych tym efekt będzie lepszy. Ograniczanie ilości „biologii” zwykle prowadzi do całkowitego braku efektów i konieczność powrotu do chemii gdyż rośliny są szybko atakowane niszczone przez szkodniki.

Doradztwo szklarniowe w całej Polsce –

Janusz Rymsza 609 463 933

Przejdź do sklepu Strona producenta (firmy Bioplanet) „preparatów” z owadami pożytecznymi

NOTA PRAWNA Materiały umieszczone na tym portalu objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a właścicielem ich autorskich praw majątkowych jest firma Agroconsult z siedzibą w Serocku.

Dane kontaktowe:

AGROCONSULT
Ul. Sienkiewicza 10
05-140 Serock

Zadzwoń:

22 22 40 801

Napisz:

biuro@agroconsult.pl