Polskie trzmiele i biologiczna ochrona roślin - Agroconsult.pl

Polskie trzmiele oraz owady pożyteczne do ochrony upraw pod osłonami oraz w odkrytym gruncie

Polskie trzmiele do zapylania upraw

Trzmiel na kwiatku pomidora

Biologiczna ochrona roślin stosowana jest głównie w ochronie upraw warzyw i roślin ozdobnych pod osłonami a także w odkrytym gruncie. Znacząco ogranicza zużycie chemicznych środków ochrony  wpływając dodatnio na jakość plonu, organizację produkcji i komfort pracy. Jest bezpieczna dla konsumentów i środowiska. Biologiczna

Polskie trzmiele używane są powszechnie do zapylania upraw pod osłonami i w uprawach sadowniczych. W ofercie

Polskie trzmiele na kwiatku pomidora

Polski trzmiel na kwiatku pomidora

Ule z trzmielami można również stosować do zapylania upraw przydomowych, w ogródkach i ogrodach działkowych. Biologiczna ochrona roślin do zdecydowanie przyszłościowy i jedyny kierunek w ochronie roślin. Ograniczanie chemicznych preparatów do ochrony roślin, przyczynia się znacząco do ochrony środowiska. Nasza firma razem z hiszpańska firmą Polibiol uruchomiliśmy hodowlę trzmiela ziemnego (Bombus terrestris). Efektem naszych prac jest duży ul z trzmielami zawierający zależnie od przeznaczenia od 80 do nawet 150 robotnic. Polskie trzmiele są bardzo pracowite i znakomicie przystosowane do naszych warunków klimatycznych.

 

Tu zamówisz trzmiele do zapylania 

SKLEP Online

Polskie trzmiele zapylanie jagodników

Polskie trzmiele zapylanie jagodników

Oferujemy ule w dwóch typach/rozmiarach: ule warzywnicze i powiększone kolonie sadownicze oferowane pojedynczo lub w tak zwanych czteropakach. Rodzina pracuje intensywnie od 4 do 6-8 tygodni. Stosując polskie trzmiele należy pamiętać aby: ule były ustawiane zawsze w cieniu i jak najniżej w obiekcie. Dobrym miejscem jest np. postawienie uli pomiędzy roślinami pomidorów ale tak aby ule nie stały bezpośrednio na gruncie i były dobrze chronione przed mrówkami (mrówki rabują z gniazda pożywkę i jeśli wyniosą cały jej zapas z ula to rodzina trzmieli po prostu zginie). Jeśli tak by się stało prosimy uzupełnić ule nowym zapasem pożywki cukrowej zrobionej z cukru i wody 1:1. Stosując trzmiele proszę też pamiętać aby kontrolować czy rodziny nie są porażane przez wesz pszczelą (warroza) gdyż szczególnie trzmiele z upraw tunelowych, które często wylatują na zewnątrz obiektów są silnie porażane przez tego pasożyta w efekcie rodziny zamierają nawet już po 1-2 tygodniach pracy! Dlatego tak istotne jest jak najstaranniejsze osiatkowanie tuneli żeby nie tylko trzmiele musiały pracować w środku obiektu ale również aby ograniczyć ryzyko przyniesienia pasożyta do ula.

Tu zamówisz trzmiele do zapylania 

SKLEP Online

NOTA PRAWNA Materiały umieszczone na tym portalu objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a właścicielem ich autorskich praw majątkowych jest firma Agroconsult z siedzibą w Serocku.

Program ochrony trzmiela ziemnego w Polsce