Vege Fruit Expo 2016 Drosophila suzukii

Vege Fruit Expo w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Lublinie, od 22 do 23 listopada, odbyły się Targi Sadowniczo-Warzywnicze.

VEGE FRUIT EXPO 2016.

Impreza przyciągnęła sporo producentów z rejonu Lubelszczyzny.

Podczas targów było kilka bezpłatnych konferencji, Zaprezentowano również nowości z dziedziny ochrony roślin i nawożenia sadów. Sadownicy, w tym i nasi klienci, zwrócili również uwagę na nadchodzący wielki problem w sadownictwie: nowy szkodnik Drosophila suzukii. W sezonie 2016 został już stwierdzony w całym kraju i wzbudza coraz więcej obaw w środowisku sadowników, którzy obawiają się o swoje plantacje. Szkodnik ten atakuje wszystkie owoce miękkie (jagodniki, borówkę, aronię, jagodę kamczacką, wiśnie, czereśnie, itd) do walki z tym szkodnikiem trzeba używać biologicznych preparatów z których, obecnie jedynie Trichopria drosophilae jest najbardziej sprawdzona i skuteczna. W programie wystawy były również  pokazy sprzętu sadowniczego.

Miło nam również poinformować że nasz klient i Przyjaciel – Mateusz Pietroń – sadownik z lubelszczyzny, otrzymał nagrodę w klasie Innowacyjne Gospodarstwo na Lubelszczyźnie.

Vege Fruit Expo 2016 Drosophila suzukii

Vege Fruit Expo 2016 Mateusz Pietroń odbiera nagrody

Targi Lubelskie są organizowane jak co roku pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związku Sadowników RP, Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz Krajowej Unii Producentów Soków.

Vege Fruit Expo 2016

Vege Fruit Expo 2016

Dane kontaktowe:

AGROCONSULT
Ul. Sienkiewicza 10
05-140 Serock

Zadzwoń:

22 22 40 801

Napisz:

biuro@agroconsult.pl